wdr@diecezja.elk.pl  876216815

19-300 Ełk

poniedziałek, środa i piątek

wtorek i czwartek

Katechezy przedmałżeńskie w formie weekendowej.

Data publikacji: poniedziałek, 22-01-2024

Katechezy przedmałżeńskie w formie weekendowej.

Trwają zapisy na katechezy przedmałżeńskie, które odbędą się Smolanach.
❕❕Katechezy w formie weekendowej są formą nadzwyczajną przygotowania do małżeństwa, organizowaną dla par, które z uzasadnionych powodów nie mogą brać udziału w przygotowania w swojej parafii❕❕
🤍Katechezy przedmałżeńskie są towarzyszeniem wspólnoty wierzących narzeczonym w drodze ich miłości i odkryciu bogactwa i piękna sakramentalnego małżeństwa.
🌿Zapraszamy na weekendowe katechezy przedmałżeńskie (tzw. kurs przedmałżeński), które odbędą się w Smolanach k. Sejn.🌿
📍Katechezy poprowadzą: Małżeństwa z różnym stażem, familiolog, oficjał Sądu Biskupiego, położna, psychoterapeuta , doradcy życia rodzinnego, nauczyciel naturalnych metod planowania rodziny, duszpasterz, teolog, kanonista.
❕ Katechezy przeznaczone są dla par, które już podjęły decyzję o zawarciu sakramentu małżeństwa. Zapraszamy pary, które w 2024 roku zawierać będą związek małżeński! 👰🤵‍
✅W katechezach można uczestniczyć wyłączenie parami.
✅Katechezy przedmałżeńskie kończą się otrzymaniem stosownego zaświadczenia ważnego dla zawarcia sakramentu małżeństwa.
✅Katechezy spełniają wymagania Kościoła w zakresie katechez przedmałżeńskich.
💕Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godz. 9.00, a zakończy w niedzielę ok. godz.18.00
❌Katechezy nie zwalniają z uczestnictwa w spotkaniach organizowanych w parafialnych poradniach rodzinnych. Po ich odbyciu należy umówić się na co najmniej trzy spotkania w parafialnej poradni rodzinnej. Spotkania te obejmują m.in. tematykę odpowiedzialnego rodzicielstwa.
Liczba miejsc jest ograniczona!